Kontakt : 04 2 251 175

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

images/slideshow/taiwan-homeslider-1.jpg

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

Mirë se vini në Kompleksin Taiwan

Kompleksi Taiwan është një nga komplekset argetuese më në zë të Tiranës.

Me një sipërfaqe shërbimesh prej 10000 metra katrorë dhe i vendosur në qendër të qytetit, ai përfshinë restorante luksoze, bare, bowling, zonë me video game, club e kazino.

Ne në Kompleksin Taiwan i japim vlerë kohës tuaj të lirë, duke e bërë atë magjike dhe të paharrueshme.

Pranë barit tonë ju do të mund të kaloni moment relaksi, duke zgjedhur vetë se cilën pamje të Tiranës do të donit të shijonit, Dajtin , Shallvaret apo Shatërvanin.

RESTORANTET TONA

12 vjet histori të një kuzhine profesionale

FISH HOUSE

më tepër

STEAK HOUSE

më tepër

CASA DELLA PASTA

më tepër

MENU DITE

Ndërsa dëshirat tuaja gastronomike, plotësohen më së miri në një nga restorantet tona.

Shën Valentini 2018 -

Krem bizele dhe bishtaja 400 Lekë

Krem bizele dhe bishtaja
Krem bizele dhe bishtaja

Krem finoku dhe lakre me zaferano 400 Lekë

Krem finoku dhe lakre me zaferano
Krem finoku dhe lakre me zaferano

Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino 550 Lekë

Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino
Sallate: Spinaq te fresket dhe djathe pecorino

Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano 850 Lekë

Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano
Antipaste: Proshut krudo me ananas dhe djath parmixhano

Orekiete me mish te aromatizuar dhe shije brandy 650 Lekë

Orekiete me mish te aromatizuar dhe shije brandy
Orekiete me mish te aromatizuar dhe shije brandy

Torteli (mbushje me mish vici) me bizele dhe gorgonzola 650 Lekë

Torteli (mbushje me mish vici) me bizele dhe gorgonzola
Torteli (mbushje me mish vici) me bizele dhe gorgonzola

Ravioli (mbushje kungulli) me brezaola dhe asparag 650 Lekë

Ravioli (mbushje kungulli) me brezaola dhe asparag
Ravioli (mbushje kungulli) me brezaola dhe asparag

Fileto Pule Me Brokoli dhe Salce Kerri 750Lekë

Fileto Pule Me Brokoli dhe Salce Kerri
Fileto Pule Me Brokoli dhe Salce Kerri

Kontrafileto Vici Me Salce Avokado 1200Lekë

Kontrafileto Vici Me Salce Avokado
Kontrafileto Vici Me Salce Avokado

Fileto Vici me krem djathi e aceto balsam 1200 Lekë

Fileto Vici me krem djathi e aceto balsam
Fileto Vici me krem djathi e aceto balsam

Tiramisu 300 Lekë

Tiramisu
Tiramisu

Canolo Siciliane 350 Lekë

Canolo Siciliane
Canolo Siciliane

Panacota me fruta pylli 300Lekë

Panacota me fruta pylli
Panacota me fruta pylli

Sallate Mimoza 400 Lekë

Sallate Mimoza ( Rukola,laker e bardhe,pekorino,shege, veze, portokall )
Sallate Mimoza ( Rukola,laker e bardhe,pekorino,shege, veze, portokall )

Sallate dite 450 Lekë

Sallate dite (rukola\,finok,kerpudha,parmixhano)
Sallate dite (rukola\,finok,kerpudha,parmixhano)

Sallate Franceze 600 Lekë

Sallate Franceze (iceberg,arra,brie,karrota,kerpudha,pomodorini)
Sallate Franceze (iceberg,arra,brie,karrota,kerpudha,pomodorini)

Sallate Taiwan 600 Lekë

Sallate Taiwan (jeshile,radikio,rrepa,miser,spek,skamorza,pomodorini)
Sallate Taiwan (jeshile,radikio,rrepa,miser,spek,skamorza,pomodorini)

Sallate Royal 650

Sallate Royal (icebarg,oktapod,rukola,pomodorini)
Sallate Royal (icebarg,oktapod,rukola,pomodorini)

Carpacio vici me rukola dhe parmigiano 900 Lekë

Carpacio vici me rukola dhe parmigiano
Carpacio vici me rukola dhe parmigiano

Salmon i Marinuar me Agrume 900 Lekë

Salmon i Marinuar me Agrume
Salmon i Marinuar me Agrume

Krem Domate 400 Lekë

Krem Domate
Krem Domate

Supe me Drithera dhe Bishtajor 450 Lekë

Supe me Drithera dhe Bishtajor
Supe me Drithera dhe Bishtajor

Tagliatele me Speak dhe Zucca(kungull) 650 Lekë

Tagliatele me Speak dhe Zucca(kungull)
Tagliatele me Speak dhe Zucca(kungull)

EVENTE

Ne në Kompleksin Taiwan i japim vlerë kohës tuaj të lirë, duke e bërë atë magjike dhe të paharrueshme. Pranë barit tonë ju do të mund të kaloni moment relaksi, duke zgjedhur vetë se cilën pamje të Tiranës do të donit të shijonit, Dajtin , Shallvaret apo Shatërvanin.
Has no content to show!

10 vjet taiwan

Më tepër

sunday lunch buffet

Më tepër

Euro 2016

Më tepër

Champions League

Më tepër

Tifoza

Më tepër


ORGANIZO TANI EVENTIN TEND NE KOMPLEKSIN TAIWAN


Menaxheret tane do te jene ne dispozicionin tuaj per te organizuar eventin me te mire


NA KONTAKTO

Testimonials

title_5ab0ee21d4e776051365071521544737

“Very nice place” - Very nice place in city center with many bars and restorants with good and delisouise foods, drinks and coctails, ice cremes and diferents sweets

title_5ab0ee21d4fba402449101521544737

“AN AUTHENTIC ITALIAN IN A PARKLAND SETTING RIGHT IN THE MIDDLE OF THE CITY” - Wonderful seafood and shell fish with expansive dishes of all on offer. Fresh fish on display as you enter all expertly prepared and served. When available I always go for the Oysters washed down with a good dry Italian wine. If you need guidance ask the Waiter in Italian or English and he will keep you right with your preference.

title_5ab0ee21d50e94778402571521544737

“Good food and good location” - The restaurant is located near the city centre. It has good international food, helpful staff, and music entertainment (live and DJ).

 

Abonohuni për të marrë të rejat e fundit

Contact Information

Rruga Ibrahim Rugova

Parku Rinia, Tirane, Shqiperi.

04 2 251 175

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

logo

Orari

Hënë - Diel 6am - 2am


TAIWAN STREET
          VIEW

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…